Skip to Content
Ajankohtaista

Hyvää joulua ja inspiroivaa Sivistyksen teemavuotta 2024!

Julkaistu:

Kulkurin toimisto hiljentyy joulunviettoon 22.12. Toivotamme oppilaille, lähiohjaajille, opettajille ja kaikille Kulkurin ystäville tunnelmallista ja kiireetöntä joulunaikaa!

Toimisto on avoinna jälleen 2.1.2024.

Ensi vuonna Kulkurin ylläpitäjä Kvs-säätiö täyttää 150 vuotta. Sen kunniaksi opetus- ja kulttuuriministeriö on nimennyt koko vuoden 2024 Sivistyksen teemavuodeksi, jota Kvs-säätiö koordinoi. Tervetuloa viettämään sitä kanssamme! Teemavuoden tapahtumakalenteri löytyy osoitteesta Sivistys.fi.

Juhlavuoden kunniaksi Kvs-säätiö ja Otava ovat julkaisseet myös juhlapainoksen perinteikkäästä Kansanvalistusseuran kalenterista. Alkuperäistä Kansanvalistusseuran kalenteria julkaistiin vuodesta 1881 vuoteen 1957.

Tilaa juhlavuoden kalenteri verkkokaupastamme >>

Jaa artikkeli
Back to top