Skip to Content
Ajankohtaista

Miksi meri on tärkeä? Tutustu oppilaiden ilmiötöihin virtuaaligalleriassa!

Julkaistu:

Etäkoulu Kulkurissa on vuosittain opetussuunnitelman mukainen monialainen oppimiskokonaisuus, jota kutsumme nimellä ilmiöprojekti. Ilmiöprojekti liittyy joka vuosi kestävään kehitykseen ja kestävän tulevaisuuden rakentamiseen. Vuonna 2022 ilmiöprojektin aiheena oli meri. Eri-ikäiset oppilaat työskentelivät kevään aikana meriteeman parissa eri kursseilla oppiainerajat ylittäen.

Ilmiöprojekti huipentui jokaisen oppilaan omaan Meri-ilmiötyöhön. Tässä virtuaaligalleriassa pääset ihastelemaan oppilaiden upeita töitä!

Napauta alla olevan ThingLink-kuvan pisarapainikkeita, niin näet oppilaiden työt. Voit myös avata ThingLink-kuvan uuteen välilehteen tästä linkistä.

Jaa artikkeli
Back to top