Skip to Content
Ajankohtaista

Verkko-opetuksen laatu ja saavutettavuus Etäopetuksen päivän teemana 4.11.2022

Julkaistu:

Kulkuri nostaa tietoisuutta etäopetuksesta joka vuosi vietettävässä Etäopetuksen päivässä. Tänä vuonna päivä järjestetään yhdessä eOppimiskeskus ry:n kanssa. Kaikille avoin Kvs-säätiön Sivistyskulman verkkotapahtuma toteutetaan 4.11.2022. Päivän teema on verkko-opetuksen laadun ja saavutettavuuden kehittäminen 

Etäopetuksen päivän puheenvuoroissa jaetaan konkreettisia esimerkkejä ja käytännön kokemuksia verkko-opetuksen (tai verkko-ohjauksen) laadun ja saavutettavuuden kehittämisestä. Call for papers on avoinna, jätä esitysehdotuksesi ehdotuksesi 30.9. mennessä tällä lomakkeella.

Päivän ohjelma julkaistaan lokakuun alussa. Tapahtumasivu: https://kansanvalistusseura.fi/sivistyskulma/etaopetuksen-paiva-2022/

Jaa artikkeli
Back to top